Wspieram żołnierzy. Jestem za wolnością i świadomym wyborem.
Jesteśmy równi i każdy zasługuje na szacunek! Głęboko wierzę, że każdy “nacisk” jest naruszeniem praw obywatelskich polskich żołnierzy. Każdy z nas powinien móc wyrazić swoją wolę i staję na straży naszych swobód obywatelskich. Wiem, czym jest bezpieczeństwo, nasze zdrowie, Covid-19 i szczepienia. Ja także chcę być zdrowy i zabezpieczyć moją Rodziną i przyjaciół. Poświęciłem tym kwestiom ostatnie miesiące życia. Nic nie usprawiedliwia, że w obecnej sytuacji ktoś może odbierać nam prawa do decydowania o NASZYM życiu i przyszłości. Jestem za wolnym wyborem, szacunkiem i publiczną debatą. Dziękuję żołnierzu, że poświęciłeś swoje życie w ochronie naszych polskich rodzin. 

I. Pismo dla żołnierza, który nie zgadza się na test PCR (wzór opracowała niezastąpiona Radca Prawny Katarzyna Tarnawa – Gwóźdź):

Odmowa uczestnictwa w testach PCR – pobierz

II. Pismo dla żołnierza, który nie zgadza się na szczepienie (wzór opracowała niezastąpiona Radca Prawny Katarzyna Tarnawa – Gwóźdź):

Odmowa uczestnictwa w szczepieniach – pobierz

 

Jestem żołnierzem już od ponad kilkunastu lat. W pracy musieliśmy się określić i ja jestem na NIE dla szczepień. Śledzę nie tylko TO SIĘ SAMO KOMENTUJE i już mam dość. Przeraża mnie to co się dzieje, bo mam dziecko i nie chce dla niego takiego świata. (…) Wielu kolegów mówiło, że się zaszczepią bo się boją, że stracą robotę. Inni mówią, że będą walić ściemę, że się źle czują i się nie zaszczepią. Ja już nawet przygotowałem wypowiedzenie, przykre bo lubię swoją pracę i czuję się patriotą. Nie ukrywam, że bardzo boje się wysłać tego emaila, ale w końcu jestem żołnierzem i muszę walczyć.  Całym serduchem jestem z Tobą i ludźmi takimi jak Ty. Prawda musi się obronić. Mam nadzieje, że jeszcze będzie normalnie, pytanie tylko kiedy i co nas czeka!” – Żołnierz Wojska Polskiego
 

_________________________

W dniu 26.03.2021 r., skierowałem pisma do Rzecznika Praw Obywatelskich oraz do Ministerstwa Obrony Narodowej.

TREŚĆ PISMA DO RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH:


Załącznik: 1-polecenie.jpg:


Załącznik: 2-pismo-str01.jpg:

Załącznik: 2-pismo-str02.jpg:


Załącznik: 2-pismo-str21.jpg:

TREŚĆ PISMA DO MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ:


Załącznik: 1-polecenie.jpg:


Załącznik: 2-pismo-str01.jpg:

Załącznik: 2-pismo-str02.jpg:


Załącznik: 2-pismo-str21.jpg:
:

“Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam
służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,
bronić jej niepodległości i granic.
Stać na straży Konstytucji,
strzec honoru żołnierza polskiego,
sztandaru wojskowego bronić.
Za sprawę mojej Ojczyzny,
w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić.
Tak mi dopomóż Bóg.”